SAT.

SAT sınavı Amerika’da eğitim görmek isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır. SAT I ve SAT II olarak iki farklı sınavdan oluşmaktadır. 

SAT Test Sınav Yapısı Nasıldır?

SAT 1 “Reasoning Test”, 3 saat 45 dakika süren ve çoktan seçmeli bir testtir. Öğrencinin sayısal ve sözel satyeteneğini ölçer. SAT 1, “Mathematics” (Matematik – Geometri), “Critical Reading” (İngilizce sözel/eleştirel okuma), “Writing” (Kompozisyon) olmak üzere 3 bölümden oluşur. Her testin skoru 200 ile 800 arasında değişmektedir. SAT kursu ile hedeflediğimiz öğrencilerin 1500+ puan almalarıdır. Bu sayede hayallerindeki okullara kabul alma şanslarını artırırlar.

Yeni puanlama: Yeniden tasarlanan SAT 2400 yerine 1600 puan üzerinden değerlendirilir. Essay opsiyonel olmuştur. Öğrencilere essay yazmaları için 50 dakika süre verilecek ve artık yanlış doğruyu götürmeyecek. Eski SAT de yapılan her yanlış 0,25 puanınızın düşmesine sebep olurdu. Artık böyle olmayacak. 

SAT Destek Gerekli midir?

Düzenli olarak Sat kursu alan öğrencilerimiz, hem 1500 puanı geçmekte hem de hayallerindeki okullara kabul almaktadır. Bu sebeple, verimli bir sat kursu büyük önem taşımaktadır. Profesyonel eğitmenlerimiz ile verdiğimiz SAT Özel Ders, size bir çok okulun kapısını açmaktadır. Bir çok öğrenci sınavın İngilizce bölümü için kendi çalışmasını yaparak, iyi bir skor hedeflemektedir. SAT kurslarımızın amacı size dil öğretmek değildir. Kaldı ki bu derslere başlamak için İngilizce seviyenizin en az upper-intermediate olmasını öneriyoruz. Kurs sonunda uygulanan deneme sınavları bize tüm süreç için yol gösterir.

İngilizce seviyeniz iyi olduktan sonra artık daha verimli, odaklı ve kısa süreli ders ile siz de hedeflediğiniz puana ulaşabilirsiniz. SAT derslerimiz SAT özel ders, SAT grup ders ve SAT hibrit ders olmak üzere 3 farklı şekilde verilir. Siz de bizimle birlikte çalışmak için hemen iletişim formunu doldurabilir ya da bizimle telefonla iletişime geçebilirsiniz. 

SAT Test Sınavına Nasıl Kayıt Olunur?

The College Board” tarafından düzenlenen SAT (Scholastic Aptitude Test) Amerika Birleşik Devletleri’nde yılda yedi defa, Amerika dışındaki ülkelerde ise yılda altı defa olmak üzere uygulanır. Sınavlar genellikle 2 ayda bir uygulanmakta olup sınavlara başvurular ve kayıt, ilgili ülkelerdeki başvuru merkezlerinden veya internet üzerinden yapılır. Sınavlara katılmada herhangi bir sınırlama yoktur. SAT sınavları sonuçları 2 yıl süreyle geçerlidir. Bu sebeple sat özel ders almaya başlamadan önce, sınav geçerlilik sürenize göre planlama yapmamız da gerekmektedir.


Last modified: Saturday, 12 September 2020, 2:09 PM