AP Calculus BC

AP Calculus BC Özel Ders Müfredatı

AP Calculus AB müfredatı,  birinci dönem üniversite calculus dersine denk iken, AP Calculus BC ise buna ilave calcbcolarak tek değişkenli matematik kursu içermektedir. AP Calculus BC müfredatı, seriler, kuvvet serileri ( power series ) ve serilerin convergence veya divergence olup olmadığını belirlemek için çeşitli yöntemlerin bulunduğu bir dizi çalışma içerir. Öğrenciler ortak fonksiyonları ve genel Taylor seri gösterimleri için Maclaurin serilerine aşina olmalıdır. Diğer konular kuvvet serilerinin işlemlerini, convergence radius ve convergence interval işlemlerini kapsamaktadır.

AP Sınavlarında Grafik Hesap Makinesi Kullanımı Nasıldır?

Grafik hesap makinesi kullanımı, AP Calculus BC derslerinin ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilir ve bu sınavların bazı bölümlerinde gereklidir. Matematik Öğretmenleri Ulusal Konseyi (NCTM), Amerika Matematik Birliği (MAA) ve Matematik Bilimleri üzerine Ulusal Bilimler Akademisi (NAS) Yönetim Kurulu ve Uygulamaları gibi profesyonel matematik örgütleri, matematiksel hesap kullanımını son derece tavsiye etmektedirler. Sınavda kabul edilen hesap makinlerinin çeşitlerine buradan ulaşabilirsiniz: Ap tarafından kabul edilen hesap makineleri.

AP Calculus AB ve AP Calculus BC için ortak konular aynı kavramsal düzeyde değerlendirilir. AP Calculus AB alt skoru öğrencinin AP Calculus BC konularda nasıl performans göstereceğinin yanı sıra, kolejler ve üniversitelere geri bildirim vermek için de tasarlanmıştır.Last modified: Saturday, 12 September 2020, 2:00 PM