IB Matematik

IB matematik desteğimiz yurtdışı tecrübesi olan ve tecrübeli examiner hocalarımız tarafından verilmektedir. ib matematik

IBDP Matematik özel dersinde hedefimiz, öğrencilerin matematiğin doğasını anlaması, doğru iletişim kurma yetisini geliştirme, bilgiye ulaşma, kullanma, yorumlama, sorun çözme yeteneklerini desteklemektir. Doğa ile iç içe olmak, onunla barışık yaşamak ancak ve ancak onun dilini anlamakla mümkündür. Galileo’nun dediği gibi “Doğa Matematik dilinde konuşur”. Matematik branşlar arası evrensel bir dil olarak insanlar arasında kullanılır. Mantığın dili olarak da adlandırılabilir. Bu ilişki, expo da denilen matematik Internal Assessment ile kurulmaktadır. En çok zorlanılan IB matematik Expo konusunda da öğrencilerimize destek olmaktayız.

IB Matematik Desteği Nasıl verilir?

Uluslararası Bakalorya (IB) kültürlerarası anlayış ve saygı yoluyla daha iyi ve daha barışçıl bir dünya yaratmak için sorgulayan, bilgili ve duyarlı gençleri geliştirmek için çaba kar amacı gütmeyen bir eğitim temeli olarak 1968 yılında İsviçre’nin Cenevre kentinde kuruldu. Uluslararası değişim öğrencileri için tek bir program olarak başlayıp, 19 yaşına kadar öğrenciler için bir dizi program haline geldi. IB Matematik Diploma Programı 4 farklı ders olarak öğrencilere sunulur. Bu dersler:

 1. IB Matematik Higher Level (HL)
 2. IB Matematik Standard Level (SL)
 3. IB Mathmeatical Studies
 4. IB Further Mathematics

IB Matematik dersi müfredatı aşağıda belirtilen konuları içerir.

 1. Discrete Maths
 2. Set & Groups
 3. Statistics
 4. Differential Equations & Series
 5. Data modelling
 6. Math Theorem Explorations
 7. Statistical Data Modelling ExplorationsLast modified: Saturday, 12 September 2020, 1:47 PM